Akce, které plánujeme

Betlémský autobus - 23.12.2018

Pořádá: středisko Český lev  Chomutov
Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověTyp: Betlémský autobus
Betlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

Začátek: 16:00            Konec: 19:00

Účastnický poplatek: není                       Akce i pro rodiče

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2018.
Autobus má první zastávku na Písečné, zdr. středisko (16:05 - 16:15) poté pojede Zahradní, Kamennou, Březeneckou ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovské náměstí 1. máje. Veškeré potřebné informace najdete na webu této akce. Upozorňujeme, že autobus je určen jen pro organizátory a nebude vozit žádné zájemce o svezení.

Doporučujeme přinést si vlastní svíčku nebo lucernu, těm kdo jí mít nebudou, můžeme nabídnout čajovou svíčku a kelímek na její ukrytí. Staňte se i Vy poslem pokoje a přineste si toto světlo domů, případně jej předejte jako dar lidem ve svém okolí a zapojte je tak do velké rodiny lidí dobré vůle.

 

Akce má vlastní webovou stránku: http://svetylko.junak-chomutov.cz

 

Zodpovědný organizátor: Zbyněk Nejezchleba - Boiler, tel. 777900813, e-mail: zbynek.nejezchleba@kpzet.cz

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2018

Pořádá: středisko Český lev  Chomutov
Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniTyp: silvestrovský výšlap
Již po desáté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

Začátek: 10:00            Konec: 15:00

Účastnický poplatek: není                       Akce i pro rodiče

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
Samozřejmě bude otevřené a osvětlené i muzeum v bunkru, přístupné budou i okolní pevnůstky. Kdo bude mít zájem, může projít celou naučnou stezku kolem opevnění.
K Řopíku je ale nutné dojít mezi 10:00 a 15:00 hodinou – jen v tomto časovém rozmezí se tam budou dít věci výše popsané. Dojít můžete pěšky nebo na lyžích nebo sněžnicích (bude-li sníh), auta nechte určitě doma.

Doporučené trasy přístupu:
Od Povodí Ohře po žluté značce přes Sv. Annu k silnici na Blatno, odtud k Řopíku po červené.
Z Březenecké od převaděče po červené značce kolem Partyzánu k Řopíku
Z Jirkova po zelené značce směr Březenecká a dále stejně jako v předchozím případě.

Přijďte se za námi podívat – uděláte alespoň něco zdravého pro své tělo před silvestrovským hodokvasem – a pokud se vydaří i počasí, budete určitě nadšeni ze zimní přírody i dalekého rozhledu…

 

Akce má vlastní webovou stránku: http://silvestr.junak-chomutov.cz

 

Zodpovědný organizátor: Zbyněk Nejezchleba - Boiler, tel. 777900813, e-mail: zbynek.nejezchleba@kpzet.cz