Přehled všech akcí v minulosti i budoucnosti

Silvestrovský výšlap na Kočičák 2009 - 31.12.2009

ukázka pamětního razítka pro silvestrovský výšlapZkuste na Silvestra udělat něco neobvyklého – třeba jít odpoledne na nějakou chvíli do přírody.

Právě tam Vás zvou chomutovští skauti spolu se členy Klubu vojenské historie NORD-Sever.
Vyšlápněte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky cca 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku“ – známý je i jako „Řopík“. Pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici, děti navíc ještě lízá...

 

Úklid Bezručova údolí - 10.04.2010

Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

Stejně jako v předchozích pěti letech, budou i letos na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
Akce se uskuteční v sobotu 10. dubna 2010. Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále p...

 

Bambiriáda 2010 - 21.05.2010

Každoroční prezentace dětských organizací na Kamencovém jezeře

Návštěva Bambiriády není nijak organizovaná. Kdo se bude chtít podívat, vezme rodiče a sourozence a prostě přijde na jezero a prohlédne si všechno, co bude k vidění. A bude toho poměrně dost. Letošní novinkou jsou jízdy historickým autobusem z jezera na Řopík....

 

Krušnohorské šlápoty - 02.10.2010

3. ročník dálkového pochodu Krušnými horami

Vzhledem ke stěhování do nových prostor jsme byli nuceni termín pochodu posunout až na říjen......

 

3. ročník "Krušnohorských šlápot" - 02.10.2010

Záběr na značení šlápot v terénu.Chomutovské skautské středisko „Český lev“ pořádá dne 2.10.2010 v Chomutově třetí ročník dálkového pochodu „Krušnohorské šlápoty“ aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami". Letošní přesun termínu ze září na říjen byl způsoben stěhováním našich klub

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli si trvalé vzpomínky na hezky prožitý den.
Podmínkou účasti je pouze dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí. Pro účastníky doporučujeme mapu KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko. Věk účastníků není omezen, psi jsou vítáni (možnost získání diplomku i pro ně).
Start bude letos poprvé jinde - u chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1...

 

Betlémský autobus - 23.12.2010

Betlémské světlo přivezou do Chomutova skauti Betlémským autobusem

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede podvaadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve čtvrtek 23.12.2010. Autobus přijede na jirkovské náměstí Dr. Beneše v 15:00 a bude zde stát do 15:40. Poté přejede na parkoviště u Penny Marketu na rozhraní Jirkova a ...

 

SIlvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2010

Skautský stan na Kočičáku v roce 2009V loňském roce jsme realizovali – inspirováni řadou podobných akcí v celé republice – pokusný ročník výšlapu – a měl velký úspěch.

Přišlo na něj 120 – 130 lidí a i když celé okolí halila mlha, všem se akce moc líbila. Takže do toho jdeme znovu a těšíme se na ještě hojnější účast.
Zkuste tedy i v letošním roce na Silvestra udělat něco neobvyklého – třeba jít odpoledne mezi lidi do přírody. Právě tam Vás zvou pořadatelé - chomutovští skauti spolu se členy Muzea československého opevnění z let 1936-1938 "NA KOČIČÁKU" - na II. ročník silvestrovského výšlapu.
Vyjděte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky cca 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku“ – známý je spíše jako „Řopík“. Pokud přijdete, najdete tu vojenský...

 

Noční výsadek 2011 - 26.03.2011

Podrobné instrukce k letošnímu výsadku

Letos se vydáme o kousek dále - vysazování skupin proběhne z větší části v okrese Rakovník, částečně i Kladno. Za noclehem si ale dojdeme až do okresu Louny.

Sraz účastníků je v 19:00 před školou a klubovnami v Havlíčkově ulici 3675 v Chomutově - odjezd autobusů na výsadek předpokládáme v 19:15. Vzhledem k tomu, že vlaky ze všech směrů přijíždí do Chomutova v rozmezí 18:00 - 18:32, nebudeme přistavovat autobus na nádraží. Účastníkům odjinud doporučujeme vystoupit na zastávce Chomutov město, je vzdálena od klubovny cca 10 minut chůze.
Návrat je na stejné místo následující den kole...

 

4. ročník "Krušnohorských šlápot" - 24.09.2011

Televizní vysílač na Jedláku - ilustrační fotoLetošní ročník nás zavede severovýchodně od Chomutova a do hor bude pochodníky vyvážet kyvadlový autobus...

Start bude u bývalé chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1, 2 a 6 „Kostnická škola“, blízko je i zastávka trojky „Pošta 3“).
Na startu vyplníte přihlášku (jednotlivce nebo hromadnou), dostanete startovní lístek a popis vybrané trasy. Pak vyčkáte odjezdu kyvadlového autobusu, který Vás odveze do hor až na začátek příslušné trasy.

Plánované odjezdy autobusu jsou v 8:30 a v 9:45, poté bude start uzavřen. V případě, že by zájem přihlášených přesáhl kapacitní možnosti těchto jízd, bude následně vypraven ještě jeden spoj.

Cíl bude letos pop...

 

Betlémský autobus - 23.12.2011

Děvčata z chomutovského 1. oddílu rozdávají světýlko v betlémském autobusu v roce 2010.V Chomutově a Jirkově bude zase jezdit betlémský autobus...

Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede potřiadvacáté.
Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pátek 23.12.2011. Autobus přijede na jirkovské nádraží (Chomutovská ulice) v 15:00 a bude zde stát do 15:40. Poté přejede na místo konání trhů u hasičárny, kde bude k z...

 

Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2011

V roce 2010 bylo poměrně hodně sněhu a organizace celé akce byla dost obtížná. Přesto na řopíkem zavlála česká vlajka a přišla spousta lidí.Třetí ročník silvestrovského výšlapu

Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici....

 

Skautská kopačka - 14.01.2012

ukázka zvadla na skutskou kopačku v Chomutově3. ročník klání v sálové kopané

5. chlapecký oddíl si Vás dovoluje pozvat na 3. ročník Skautské kopačky – střediskové sportovního klání v sálové kopané.
Přijďte si po Novém roce zasportovat a zasoutěžit o putovní pohár s ostatními skauty a skautkami z našeho střediska.
Pro vítězný tým, nejlepšího střelce a brankaře jsou připraveny diplomy a drobná odměna.

Motto našeho turnaje: Není důležité vyhrát ale zúčastnit se.

Pro koho je akce určena?
Tato akce je určena pro skauty a skautky ve věku od 11 – 15 let (±1 rok).
Soutěží se ve čtyřčlenných týmech (3 hráči v poli + 1 brankář + libovolný počet náhr...

 

Skautský potlask - 21.01.2012

Potlask bude po letech opět v chomutovském Bizonu!

Sejdeme se zase po letech v Bizonu, kde kdysi dávno naše potlasky začínaly.
Hrát bude spřátelená skupiny Album (bratři bratra Čápa).
K výběru jídla: je to buď guláš nebo salát, obložené mísy budou již na stole. Kdo má něco do tomboly, předejte to prosím hlavní organizátorce. U ní si také rezervujte místa - kdo nebude mít lístek zajištěný dopředu, na akci se nejspíš nedostane.
Tradičně zveme i rodiče našich dětí, přátele a příznivce skautingu!...

 

Zlatý uzel Kadaň - 25.02.2012

Okresní soutěž ve vázání uzlů

Tradiční Zlatý uzel bude opět v únoru v Kadani.
Chomutovští účastníci mají sraz na nádraží Chomutov město v 7:35, odjezd vlakem do Kadaně v 7:50.
Z Jirkova zastávky odjíždí vlak v 7:45.
Návrat zpět na stejné místo ve 14:02 (resp. 14:07 Jirkov).

Předpokládané náklady: 36 - 40 Kč jízdné + 30 Kč startovné. Jídlo a pití s sebou.

V čem a jak se bude soutěžit:

  • O turbánek bratra Kima - pro vlčata a světlušky:
  • - ambulanční spojka
  • - škotová spojka
  • - lodní smyčka – libovolně nahazovacím či navazovacím způsobem
  • - zavázání tkan...
    

   Turnaj v Carcassonne - 24.03.2012

   1. dívčí oddíl Trojlístek vás zve do jihofrancouzského města Carcassonne, které je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů.

   Přijďte se vydat se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby jste našli štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je ve vašich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje vaši cestu k úspěchu.

   Předchozí zkušenost s hrou je výhodou, ale není nutná. V prvním kole budete porážet soupeře v základní verzi hry, v druhém kole máte možnost rozdrtit své soupeře v rozšíření Hostince a katedrály.
   S sebou: startovné, sváču, pití, přezůvky, dobrou náladu a hlavně chuť zvítězit!!!

   Vhodné pro skauty a skautky

   Pro nedočkavé...

    

   Noční výsadek 2012 - 31.03.2012 - 01.04.2012

   I v roce 2012 budeme bloudit noční krajinou.

   Letošní výsadek je připraven. Došlo k posunu termínu o týden dále – to abychom se vyhnuli víkendu, kdy se láme zimní čas na letní a okrádá nás tak o cennou hodinu spánku. Letos se podíváme až za východní břeh Labe, občas i di míst bohem zapomenutých. Cestou zpět navštívíme ještě Muzeum Zubrnické železnice - vstupné je zahrnuto v poplatku.

   Sraz účastníků je v 19:00 před školou a klubovnami v Havlíčkově ulici 3675 v Chomutově. Účastníkům odjinud doporučujeme vystoupit na zastávce Chomutov město, je vzdálena od klubovny cca 10 minut chůze.
   Návrat je na stejné místo následující den kole...

    

   Úklid Bezručáku - 14.04.2012

   Takovýhle nepořádek se objeví v Bezručáku každým rokem.Každoroční jarní sbírání odpadků v rekreační zóně

   Sraz bude v 9:00 u Povodí Ohře, konec tamtéž cca v 11:30 - 12:00.
   Vezměte si pracovní rukavice, pytle na odpadky dodáme na místě.
   Brigáda bude jako pokaždé zakončena opečením špekáčků. Vezměte i rodiče a známé....

    

   Welká Májová Wejprava 2012 - 04.05.2012

   Spokojeně svačící skauti z Litvínova na táborové základně Oblátek.Celookresní skautské setkání na tábořišti Oblátek, spojené se závodem vlčat a světlušek

   Po dvouleté přestávce vyrazíme opět na celookresní setkání.
   Pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic. Spaní je v chatkách - vlastní spacáky, jídlo 4x denně z vlastních ešusů. Cesta tam i zpět vlakem.
   Požádali jsme krajský úřad o dotaci na akci, bohužel jsme nic nedostali. Seškrtali jsme tedy rozpočet a s maximálním šetřením jsme se dostali na částku 502 Kč. Již předem ale bylo rozhodnuto, že okresní rada Junáka bude dotovat pobyt částkou 100.- Kč, výsledkem je tedy oněch 400 Kč. Zahrnuje ubytování, stravu, pojišzění a technické zavezpečení her i pobytu.
   Na p...

    

   Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek - 05.05.2012

   Okresní kolo závodu proběhne letos v rámci WMW na Oblátku.

   Jeho název bude "Škola čar a kouzel na Oblátku".
   ...

    

   Po liščí stopě 2012 - 12.05.2012

   Logo závodu 8. ročník - Jedná se o krajské setkání družin světlušek a vlčat.

   Pokyny pro účast na Liščí stopě:

   Sraz v sobotu 12.5.2012 na nádraží Chomutov-město (tam jako vždy) v 7:45.
   Návrat tamtéž rychlíkem v 15:49
   Cena: 100.- Kč (40.- Kč startovné + 60 Kč vlak) – stačí zaplatit u vlaku
   Kdo má kroj, jede v kroji, kdo ho zatím nemá, dostane aspoň šátek (nutné ke vstupu do ZOO) – asi 3 ks mám k zapůjčení, zbytek musíme dokoupit. Případnou platbu za šátky a turbánky vyřešíme na příští schůzce.
   S sebou jídlo a pití na celou dobu trvání akce, případně kapesné – v ZOO je řada stánků....

    

   Bambiriáda 2012 - 25.05.2012

   logo BambiriádyDalší ročník prezentace dětských organizací na Kamencovém jezeře.

   Letošní Bambiriáda začíná v pátek v 10:00 a končí v sobotu - tentokrát dříve - již v 16:00.
   Její návštěva není pro členy oddílů nijak organizovaná, můžete přijít sami nebo s rodiči - s výjimkou dětí, které byl již určeny vedoucími družin a oddílů na provádění ukázek - viz dále.
   Vstupné je zdarma, vstupenky obdržíte u vstupu do areálu.
   V sobotu bude v provozu autobusová linka BAMBUS na trase Jirkov - Jezero a linka Ř na Řopík, vedená historickým autobusem Škoda 706 RTO.

   Pokyny pro ty, kteří budou prezentovat: Parta, která bude zajišťovat návoz materiálu, sraz ve čtvrt...

    

   Den dětí v ZŠ Duhová cesta - 02.06.2012

   Základní škola Duhová cesta s.r.o, a Atletika pro děti Vás zvou na netradiční oslavu Dne dětí.

   Čeká Vás odpoledne plné her, pohybu a atletických soutěží.
   Oslava se uskuteční v sobotu 2.6.2012 od 14 do 17 hodin na hřišti Základní školy Duhová cesta, s.r.o.
   Sportovní vyžití je pro malé i velké děti, disciplíny si mohou vyzkoušet i dospělí.
   Těší se na Vás děti a pedagogové Základní školy Duhová cesta.

   Upozornění:
   Jelikož akci nepořádá středisko, není zajištěn dozor našich vedoucích. Musíte jít tedy sami s rodiči!
   ...

    

   V. ročník Krušnohorských šlápot - 15.09.2012

   Cedulka na startu pochodu v roce 2011.Tento ročník bude tak trochu jubilejní - bude se pořádat již popáté...

   Letos se podíváme do severozápadní část.i Krušnohoří.
   Pojďte s námi projít krásnou podzimní přírodu. Na začátek trasy vyjedete připraveným autobusem a pak už Vás čeká jedna z Krušnohorských cest, můžete si vybrat přesně tu svou. Jsou pro Vás připraveny tři - o délce 23, 18 a 12 km. Provedou Vás zaniklou obcí Menhartice, kde se můžete zastavit některého ze 3 pramenů, dále můžete navštívit kaskádové Medvědí vodopády s výškou 5 a 6 metrů a které rozhodně stojí za návštěvu. Všechny trasy prochází přes vodní dílo Křimov, kde bude možnost navštívit krásnou betonovou přehradu z let 1953-1958 a d...

    

   Zubrův memoriál - Šmoulování - 20.10.2012

   PlakátekSkautské středisko Klášterec šmouluje Zubrův memoriál - aneb Šmoulování

   Odšmoulíme v 9:30
   Došmoulujem kolem 12:00

   Šmoulí vesnice je na hřišti u 4. ZŠ.

    Přišmoulete si:
   • sportovní oblečení a obuv (popř. obuv do tělocvičny)
   • svačinu
   • 20.- Kč šmoulovného
   • kroj není nutný, ovšem doporučujeme se šmoulézně obléci
   ...
    

   Oslavy 90. let Junáka v Žatci - 10.11.2012

   Ukázka zvadla na oslavy 90. let skautingu v ŽatciStředisko Žatec zve na oslavy 90. výročí Junáka u nich ve městě.

   Oslavy proběhnou v klubovnách střediska - Pražská 1332, Žatec - naproti hřbitovu

    Z programu:
   • Setkání pamětníků - 15:00 - 18:00
   • Pietní akt - 17:00
   • Městská hra - 13:00 - 17:00
   • Výstava - 13:00 - 20:00
   • Slavnostní oheň - 18:00
   • Den otevřených kluboven - 13:00 - 20:00

   Podrobnosti jsou v přiloženém zvadle....
    

   Betlémský autobus - 23.12.2012

   V Chomutově a Jirkově bude zase jezdit betlémský autobus...

   Veškeré potřebné informace najdete na webu této akce....

    

   Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2012

   Na Silvestra se opět sejdeme na Kočičáku....

   Časy začátku i konce jsou pouze orientační a budou upřesněny. Výprava je zde zatím uvedena předběžně, abyste si mohli naplánovat víkendy. V průběhu doby budou upřesněny časové údaje, místo srazu i ukončení, cena a potřeby s sebou....

    

   Skautský potlask 2013 - 26.01.2013

   Jeden z minulých potlasků v BizonuI v roce 2013 se sejdeme va chomutovském Bizonu.

   Další ročník skautské akce pro dospělé - skauty současné i minulé, pro rodiče našich dětí, ale i pro přátele skautingu odkudkoliv.
   Jak se již stalo dobrým zvykem, zahrají nám bratři bratra Čápa - tedy bluegrassová skupina Album.
   K jídlo bude tradičně guláš (+ chleba nebo knedlík), bezmasou volbou je smažený sýr. Navíc budou k dispozici ještě obložené mísy.
   Vzhledem k růstu cen se nám nepatrně zvedla i cena vstupného - bude to 130.- Kč a zahrnuje večeři a hudební produkci.
   Vstupenky budou k dispozici od 1.12.2012 - a tady pozor: kdo si koupí vstupenku do 31.12., bude mít sle...

    

   Vědomostní klání ve hře Česko - 02.02.2013

   Klání pro skauty a skautky v oblíbené hře Česko.

   Hraje se s "dospěláckou" variantou hry, účast není tedy vhodná pro vlčata a světlušky.
   Zájemci hlaste se na mail 5. oddílu: skauti.chomutov@seznam.cz.
   Soutěžit se bude ve dvou nebo tří členných týmech podle počtu účastníků, na vítěznou skupinu čeká dort (dort ve tvaru mozku)...

    

   Kreativní sobota - 09.02.2013

   Sobotní kreativ je určen pro skauty, skautky a starší, včetně kamarádů, rodičů, tet, babiček,... (prostě vem koho chceš)

   jak to bude probíhat? v 10.00 se otevřou rukodělné dílny (dorazit můžeš kdykoliv do 12. hodiny) Je jen na tobě jaké dílny si vybereš, co tě zrovna zaujme a co si budeš chtít vyzkoušet. Když tě zaujme jedna, tak si zkusíš jednu, když tě zaujmou všechny, tak můžeš zkusit všechny. Jediný limit je čas – dílny se uzavírají v 15.00 a celá akce končí v 16.00 (samozřejmě pokud budeš chtít a budeš moct odejít sám/sama, tak můžeš odejít, kdy chceš)

   co budeme dělat: tvořit náramky, plstit, tvořit z odpadu, korálkovat, plést z papíru, pracovat s FIMO hmotou, ubrouskovou techniku, práce s voskovkami ...

    

   Zlatý uzel 2013 - 23.02.2013

   18. ročník okresní soutěže ve vázání uzlů proběhne opět v Kadani.

   Místo: tělocvična SOŠS a SOU, ulice 5. května 608 (Zemědělka).
   Konec soutěže je dán počtem soutěžících (kolem 13 a 14 hodiny).

    Kategorie Zuzlu:
   • O turbánek bratra Kima- Pro světlušky a vlčata
   • Zlatý uzel- Pro skautky a skauty
   • R+R- Pro rangers a rovery
   • Družstva- světluška, vlče, skautka, skaut, rangers, rover a činovník
   Uzle pro jednotlivé kategorie najdete v pravidlech.
   Informace o přibližném počtu soutěžících zašlete do 10. 2. 2013 hlavnímu organizátorovi, na kterého se můžete obrátit i s vašimi dotazy.
   Startovné, které činn...
    

   Úklid Bezručova údolí 2013 - 06.04.2013

   Fotka z úklidu v předchozích létech. Výjimečně se účastnil i Junior.Uskuteční se již popatnácté!

   Sběr odpadků, starých pneumatik, plastových lahví a dalšího nepořádku, který se za celý rok v údolí nashromáždil, bude probíhat na rekreačně nejvytíženějším úseku údolí mezi správní budovou POH a restaurací I. mlýn v okolí cyklostezky, silnice a koryta říčky Chomutovky. Všichni účastníci si nezapomenou vzít pracovní rukavice, boty, vhodné oblečení a samozřejmě chuť k práci a dobrou náladu. Ostatní potřeby jako plastové pytle budou zajištěny. Odměnou pro každého, kdo přiloží ruku k dílu, bude památeční lístek na tuto akci a vuřt opečený na ohni, tradičně na odpočívadle za druhým můstkem c...

    

   Zájezd ZOO Dvůr Králové, Kuks, Jaroměř - 13.04.2013

   Zájezd na safari do Dvora Králové, hrad Kuks a železniční muzeum v Jaroměři.

   Sraz: sobota 13.4. v 7:55 před klubovnou
   V 8:00 odjezd. Předpokládaný příjezd do Dvora Králové ve 12:00 (cestou min. 1 zastávka na občerstvení a WC), pak ubytování v turistické ubytovně Střední školy informatiky a služeb cca 200 m od ZOO – budeme mít dva velké pokoje a spí se normálně v peřinách, umývárny na místě, k dispozici hřiště na házenou s umělým povrchem, tenisový kurt a víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem.
   Po ubytování se najíme z vlastních zásob a přejdeme do ZOO. Předpokládaná doba pobytu v ZOO je cca 3 hodiny. Potom podle počasí – možná je prohlídka města, využ...

    

   Okresní kolo Svojsíkova závodu - 08.05.2013

   Letošní okresní kolo proběhne v Chomutově

   Týká se poze skautů a skautek.
   Přesné informace budou dodány v průběhu doby....

    

   Po liščí stopě - ZOO Ústí n. L. - 11.05.2013

   9. ročník - Jedná se o krajské setkání družin světlušek a vlčat.

   Akce je určena dětem od 4 do 12 let (není tedy pro skauty a skautky). Jde o procházku po značkách v ZOO a po stanovištích, kde se plní jednotlivé úkoly. V loňském roce se této akce zúčastnily děti z jedenácti měst Ústeckého kraje.
   Všichni účastníci budou mít skautský šátek (doporučujeme i kroj)
   Startovné je 50.- Kč, k tomu je nutné připočíst ještě náklady na dopravu - 60.- Kč.
   ...

    

   VI. ročník Krušnohorských šlápot - 21.09.2013

   Pohled na cíl pochodu v roce 2012V roce 2013 bude pochod v sobotu 21. září.

   Letošní ročník Vás provede Krušnohořím západně od Chomutova – navštívíte například malebné údolí Prunéřovského potoka vyhlášeného za přírodní park, památné smrky a lípu, hrad Hasištejn, rozhlednu na Skřivánčím vrchu u Málkova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
   Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.
   Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

   Odjezdy kyvadlového autobusu od školy budou v 8:30, 9:00 a 9:30.
   Pochodníkům, kteří chtějí jít delší trasy, doporučujem...

    

   Noční výsadek - 12.10.2013

   Síma, Jack a Kutil v cíli ročníku 2012Podzimní noční výsadek je připraven

   Vysazování proběhne v regionu Poddžbánsko, potřebná mapa KČT je číslo 8 - Lounsko a Džbán.
   Povedlo se také snížit cenu - bude to celkem 160.- Kč; doplatek tedy bude jen 60.- Kč.
   Vyplněné přihlášky zasílejte na mailovou adresu výsadku vysadek(@)junak-chomutov.cz.
   Nezapomeňte, že současně s přihláškou musí být zaplacená i záloha, jinak je přihláška jen nezávazná a organizátoři ji nepotvrdí.
   Uzávěrka přihlášek je 1.10.2013 nebo po vyčerpání kapacity.
   Odjezd autobusů je od klubovny (ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici - Cho...

    

   Okresní volební sněm - 09.11.2013

   Volby do chomutovské okresní rady

   Uplynuly tři roky a je nutné opět zvolit nové vedení okresu. Volby se uskuteční v prostorách kluboven chomutovského střediska.
   Po sněmu je možná společná návštěva občerstvovacích prostor...

    

   Betlémský autobus (a trolejbus) - 23.12.2013

   Betlémské světlo v interiéru betlémského trolejbusuBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem. Rozvážet je bude i Betlémský trolejbus.

   Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede popětadvacáté.
   Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
   Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pondělí 23.12.2013.
   Autobus přijede na jirkovské autobusové nádraží v 15:00, poté přejede před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovsk...

    

   Štědroranní vycházka - 24.12.2013

   U stromku v Bezručáku.Každoroční tradiční štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška, letos možná i s poctou Modré pastelce

   Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
   Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
   Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
   Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
   Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
   S sebou – něco pro zvířa...

    

   Silvrestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2013

   Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po páté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

   Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
   Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko. V prodeji t...

    

   Skautský potlask 2014 - 01.02.2014 - 02.01.2014

   V pozadí hrají albumáci, na parketě se kroutí Kid a Čáp, v popředí Jezevec a KladívkoV roce 2014 bude skautský potlask v restauraci U Lípy.

   Bizon bohužel nefunguje, takže bylo nutné hledat jinou lokalitu. Naštěstí se povedlo domluvit se s majitelem restaurace U Lípy v Chomutově.
   Tento lokál naleznete ve Wolkerově ulici 701 přímo naproti autobusovému nádraží. Potlask se bude odehrávat v 1. patře zmíněné budovy a prostory pojmou nejvýše 70 lidí. Proto doporučujeme koupit či rezervovat vstupenky co nejdříve - a poslední možnost je v úterý 28.1.2014.

   K tanci i poslechu bude tradičně hrát bluegrassová skupina Album.

    Letošní výběr jídel je následující:
   • Guláš s knedlíkem či chlebem
   • Smažený sýr a hranolky...
     

    Zlatý uzel 2014 - 01.03.2014

    Takhle vypadá plakát pro letošní rokDalší ročník okresního klání v uzlařském umění

    Uzlovací soutěž se uskuteční v tělocvičně SOŠS a SOU v Kadani, ulice 5. května 680 (Zemědělka).
    Sraz účastníků je v 8:30, od 9:00 se začne soutěžit. Ukončení je předpokládáno kolem 13:00

     Kategorie:
    • O turbánek bratra Kima - pro světlušky a vlčata
    • Zlatý uzel - pro skautky a skauty
    • R+R - pro rangers a rovery
    • Družstva - světluška, vlče, skautka, skaut rangers, rover, činovník

    Uzle pro jednotlivé kategorie najdete v pravidlech.
    Vlastní svačinu s sebou.

    Informace o přibližném počtu soutěžících zašlete ...

     

    Kreativní sobota - 08.03.2014

    plakátek sobotního kreativu v roce 2014Máš 8.března 2014 v diáři stále volno? Je ti 6 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

    Tak pro tebe tu je druhý ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
    Co tě čeká? různé dílny, kde se bude stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, modelovat, malovat, trhat, žehlit, ...
    Co s sebou? vlezné bude 50Kč, oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu.
    Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 15.00 hodin v chomutovské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)

    Veškeré informace zodpovíme na emailu: trpaslik25@centrum.cz...

     

    Úklid Bezručáku - 05.04.2014

    Jako vždy tu bude strašná hora nepořádku...Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

    Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2014 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již pošestnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
    Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silni...

     

    Chomutovské slavnosti 2014 - 26.04.2014

    Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

    V dubnu je totiž svátek sv. Jiří - je to de facto mezinárodní den skautů. A právě proto jsem byli požádáni o prezentaci naší činnosti v rámci Chomutovských slavností.
    Této akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
    Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
    Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

     

    Okresní kolo Závodu světlušek a vlčat - 17.05.2014

    Chcete se dozvědět něco o pověstech a mýtech z okolí vašeho města? Tak přijeďte na závody vlčat a světlušek 2014

    Sejdeme se u 4. ZŠ
    Startujeme cca v 9.30 (dle příjezdu družin), konec ? budeme se snažit do 17. hod., ale záleží na počtu družin
    Startovné je 20,- na závodícího člena

    Co potřebujete: Obuv do terénu, oblečení dle domluvy družiny, psací potřeby, KPZ.
    Do družiny lékárničku (jedno jaký typ, ale s potřebným vybavením)
    Každá družina si zjistí pověst z jejího města nebo okolí a po závodech předvede krátkou scénku, básničku, píseň apod. V základním táboře bude k dispozici pití a občerstvení(buřty, obložené chleby)

     Něco z pravidel:
    • 1. Startovat mohou 4 – 8 členné...
      

     Zájezd do jižních Čech - 24.05.2014

     Protože minulý zájezd měl velký úspěch, pojedeme znovu.

      Plán zájezdu:
     • Chýnovské jeskyně
     • Muzeum motocyklů a prohlídka hradu Kámen
     • prohlídka starého města v Táboře
     • nocleh v chatkách v RS U Můstku Podolí I. kousek od Orlické přehrady
     • projížďka parníkem po Orlíku (jen pro nás)
     • návštěva muzea Vojna u Příbrami
     Program byl upraven - odpadla jízda úzkokolejkou (z časových důvodů) a návštěva zámku Orlík (z finančních důvodů). Záměrem bylo, aby program byl co nejpestřejší.
     Zajištěna bude zase večeře a snídaně, autobus bude částečně dotován střediskem.
     V termínu se přihl...
      

     Krajské kolo Závodu světlušek a vlčat - 13.06.2014

     Tato akce týká jen vítězných hlídek okresního kola, ale také všech dospělých

     Z dětí budou závodit jen vítězné hlídky z okresu, protože ale krajské kolo pořádá naše okresní rada, budou muset být na místě všichni dostupní dospěláci - v krajském kole mohou startovat řádově i stovky dětí....

      

     Druhá část náboru ke skautům - 10.09.2014

     Stále ještě je několik volných míst pro vlčata.

     Máme zájem o kluky z 1. stupně základní školy. Podmínkou je absolvovaná 1. třída, dále také to, že je aspoň trochu samostatný a umí respektovat autoritu. Potřebný je i relativně dobrý zdravotní stav – naše výpravy se konají pěšky a děti si nosí své věci v batohu, pořádáme i večerně noční akce, jednou ročně je celonoční hra Noční výsadek. Skautské klubovny jsou v budově bývalé 9. ZŠ v Havlíčkově ulici 3675, nyní je to ZŠ Duhová cesta. Schůzky budou každou středu od 16:00 do 18:00. Zájemci ať přijdou i s rodiči ve středu 10.9.2014 v 16:00 ke klubovně, tam se jich ujmeme a vysvětlíme hlavně ro...

      

     Krušnohorské šlápoty - 20.09.2014

     Na startu pochodu před ZŠ Duhová cesta7. ročník turistického pochodu na Chomutovsku

     Letošní ročník Vás provede Krušnohořím severně od Chomutova – navštívíte například vodní díla Křimova a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
     Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.

     Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

     Odjezdy ky...

      

     Okresní setkání činovníků 2014 (OSČ) - 26.09.2014

     Po několika letech by se něli zase sejít dospělí skauti z celého okresu.

     Setkání se bude konat na chatě Bernava (Zákoutí - nad Mezihořím), souřadnice jsou ve zvadle.
     Cena zahrnuje nocleh a jídlo (plnou penzi) a je maximální. Pokud nám odsouhlasí dotaci, klesne cena na 505.- Kč. Přihlášky přijímá Luďa - viz kontakt níže....

      

     Noční výsadek 2014 - 11.10.2014

     Ranní probuzení v tělocvičně v Měcholupech.Po dobré zkušenosti v roce 2013 zůstaneme u podzimního termínu

     Letošní noční výsadek proběhne po dlouhých létech v Krušných horách.
     Potřebné mapy letos budou pro většinu skupin dvě - Krušné hory - Klínovec a Karlovarsko (KČT č. 4) a Krušné Hory - Mostecko a Chomutovsko (KČT č. 5).
     Odjezd je 11. října ve 20:00 od kluboven chomutovského střediska - Havlíčkova 3675, sraz účastníků už v 19:45.
     Příjezd na stejné místo v neděli 12.10. kolem 12:00.

     Placení výsadku: zároveň s přihláškou je nutné složit nevratnou zálohu ve výši 80.- Kč na účastníka - tuto zálohu si může vedoucí družiny / oddílu / skupiny ponechat u sebe a zaplatit jí až na výsa...

      

     Zubrův memoriál 2014 - 18.10.2014

     Tak vypadá zvadlo na memoriálTradičně netradiční soutěž pro všechny světkušky aa vlčata

     Letos je pořádán pod názvem "Hobitova nečekaná cesta".
     Sejdeme se 18.10.2014 v 9:00 na hřišti za 4. ZŠ v Klášterci nad Ohří.
     Na cestu vyrazíme v 9:30.
     S sebou: 20.- Kč startovné, svačina, pití....

      

     Betlémský autobus - 23.12.2014

     Betlémský autobus na AN v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

     Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede pošestadvacáté.
     Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
     Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v pondělí 23.12.2014.
     Autobus přijede na jirkovské autobusové nádraží v 15:00, poté přejede před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanovištěm bude chomutovs...

      

     Štědroranní vycházka - 24.12.2014

     U stromku v Bezručáku.Každoroční tradiční štědroranní vycházka, spojená s nadílkou od Junžíška, letos možná i s poctou Modré pastelce

     Sraz v 9:00 u Povodí Ohře
     Návrat: kolem 11:30 k Povodí Ohře
     Oblečte se teple, nezapomeňte na čepici a rukavice. Půjdeme jako každý rok do Bezručáku dát nadílku zvířatům a na zpáteční cestě ozdobíme skupinu stromků vedle cyklostezky a zapíváme vánoční písničky či koledy.
     Poté spojíme ruce v Gilwellský kruh a popřejeme si krásné Vánoce. Pak zazpíváme skautskou hymnu. Dalším bodem bude příjezd Junžíška a rozdávání dárků.
     Strom bude opět označen naším přáním k Vánocům a výzvou pro lidi, aby se přidali – předcházet bude také článek v médiích.
     S sebou – něco pro zvířa...

      

     Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2014

     Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po šesté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

     Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
     Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
     Samoz...

      

     Skautský potlask - 17.01.2015

     Bluegrassová skupina Album na potlasku v roce 2013 - naposledy v Bizonu....Již podvanácté se sejdeme na tradiční obdobě plesu - skautském potlasku.

     Tentokrát to bude ve skutečně plesových prostorách bývalého Švermáku, nyní Grande, předtím ještě Rigoletto - na chomutovském náměstí 1. máje 9/12.
     Akce je určena pro všechny skauty současné i minulé (15+), jejich rodiče, přátele, a příznivce skautingu všech generací.
     Vstupné zahrnuje večeři, druhou večeři, hudbu.

      K večeři si můžete (a vlastně současně musíte) vybrat z následujících jídel (výběr nutný již při rezervaci vstupenek):
     1. Guláš s knedlíkem
     2. Guláš s chlebem
     3. Smažený sýr s hranolky
     4. Přírodní kuřecí řízek na žampionech s bramborem
       

      Zlatý uzel 2015 - 21.02.2015

      Ukázka plakátu21. ročník uzlovací soutěže ve 4 kategoriích

      Místo konání: Kadaň, v tělocvičně SOŠS a SOU, ulice 5. Května 680 (Zemědělka)
      Sraz v 8:30
      Ukončení cca ve 13:00 (podle počtu soutěžících)

       Kategorie Zuzlu:
      • O turbánek bratra Kima - Pro světlušky a vlčata
      • Zlatý uzel - Pro skautky a skauty
      • R+R - Pro rangers a rovery
      • Družstva - světluška, vlče, skautka, skaut, rangers, rover a činovník

      Uzle pro jednotlivé kategorie najdete v pravidlech.

      Informace o přibližném počtu soutěžících zašlete do 11. 2. 2015 hlavnímu organizátorovi, na kterého se můžete obrátit i...

       

      Kreativní sobota - 07.03.2015

      Máš 7.března 2015 v diáři stále volno? Je ti 6 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

      Tak pro tebe tu je třetí ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
      Co tě čeká? různé dílny, kde se bude stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, modelovat, malovat, trhat, žehlit, ...
      Co s sebou? vlezné bude 50Kč, oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu.
      Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 15.00 hodin v chomutovské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)

      Veškeré informace zodpovíme na emailu: trpaslik25@centrum.cz...

       

      Úklid Bezručáku - 11.04.2015

      Jako vždy tu bude strašná hora nepořádku...Každoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů

      Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2015 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již posedmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct buřt jako odměnu za práci.
      Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silni...

       

      Chomutovské slavnosti 2015 - 25.04.2015

      Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

      Čeho se prezentace bude letos dotýkat, zatím nevíme.
      Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
      Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
      Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

       

      MÁJOVKA 2015 - 07.05.2015

      Logo akceHobit a Stavba Transsibiřské magistrály na Velké májové výpravě - Májovce 2015!

      Po dvou letech přerušení využijeme opět prodloužený jarní víkend a pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic na řece Střele; GPS místa je 49°59'7.541"N, 13°18'50.787"E.

      Zveme tam všechna střediska z našeho okresu i z celého kraje – zejména pak účastníky starší 14 let, pro které je připravena speciální hra.

      Stěžejním bodem bude hra "Hobit" pro všechny děti do 14 let.
      Je inspirována stejnojmennou celotáborovou hrou Jiřího Choura, budeme jí hrát prakticky hned od příjezdu a během prodlouženého víkendu stihneme odehrát 10 vybraných (a nejhezčích) etap. Děti se proměn...

       

      VIII. ročník Krušnohorských šlápot - 12.09.2015

      Čáp na kontrole pod křímovskou hrází na jednom z minulých ročníků.Letošní ročník je plánován již na první polovinu září a účastníky bude do hor opět vozit kyvadlový autobus.

      *) letos poprvé je přesunut start k novému vchodu do kluboven - vpravo od hlavního vchodu školy, pak za roh doleva a ke schodům (viz mapka v sekci kontakt)

      Trasy budou celkem tři - 24 km, 16 km a 12 km. Zjistili jsme, že nám pomalu začínají "docházet" trasy, nicméně se podařilo najít cesty, kudy pochod ještě nešel - a pokud ano, tak v opačném směru a jen částečně.
      Z toho důvodu je ale naplánován konec pochodu v Jirkově - u starého nádraží (a zároveň i skautské klubovny). Účastníci se pak musejí dopravit do Chomutova sami vlakem, či MHD.
      Další drobnou změnou...

       

      Noční výsadek 2015 - 10.10.2015

      Pátrání po zprávě u svítícího souhvězdí cestou do Lovečkovic.Noční výsadek letos už poosmnácté!

      Očekává nás poměrně rovná a nepříliš zalesněná krajina lounského okresu. Potřebné mapy budou KČT č. 7 - Žatecko a KČT č. 8 Lounsko a Džbán.
      Cena se nám povedla snížit na historické minimum, takže doporučujeme vybírat rovnou celou částku.
      Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

      Přihlášky se budou přijímat od 1. září 2015, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná...

       

      Zubrův memoriál 2015 - 24.10.2015

      zvadlo na memoriálKaždoroční soutěžení světlušek a vlčat v Klášterci.

      Tentokrát pod názvem

      DOBRODRUŽSTVÍ S MAUGLÍM A LUCINKOU

      Sejdeme se v sobotu 24. 10. 2015 v 9:15h na hřišti za 4. ZŠ v Klášterci
      A soutěžit začneme v 9:30h Předpokládané ukončení ve 13:00h

      Startovné činí 20 Kč

      Vezmi si s sebou: oblečení a obuv na ven a svačinu. (Pití bude zajištěno)

      Budeme se na vás moc těšit. ...

       

      Vyzvědači v Žatci - 13.11.2015

      Zvadlo na vyzvědačeZajímavá večerně noční hra v historických ulicích Žatce.

       Co Vás čeká:
      • • Stezka odvahy
      • • Předvánoční tvoření
      • • Boj o totem
      • • Riskuj
      • • Střílení z luku, vzduchovek
      • • Závody Vaporizerů
      • • Večerní multikino

      Vrcholem celé akce bude dobrodružná hra v historickém centrum města Žatce. Tři rody budou mít za úkol zjistit důležité informace na nepřátelských území svých protivníků. Zároveň musí ostražitě hlídat své vlastní území.

      Spát budeme v klubovnách (matrace k dispozici). Pitný režim je zajištěn po celou dobu akce.

      Akce je určena pro vlčata, světlušky, skauty ...

       

      Betlémský autobus - 23.12.2015

      Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

      Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede posedmadvacáté.
      Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
      Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2015.
      Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stano...

       

      Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2015

      Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po sedmé se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

      Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
      Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
      Samoz...

       

      XIII. skautský potlask - 23.01.2016

      Pohled do sálu v Grande na potlasku v roce 2015Další ročník potlasku opět v Bizonu!

      Můžeme se těšit na další potlask na starém a tradičním místě v Bizonu.
      Rádi bychom pozvali všechny skauty současné i minulé, rodiče i přátele skautingu (starší 15 let).

       Jaká budou jídla:
      • Hovězí guláš s kendlíkem nebo chlebem
      • Smažený sýr, hranolky, tatarka
      • Vepřový řízek, domácí bramborový salát

      Lístky letos prodává Lída Raková, tel. 776 137 511, e-mail lidushka.r(@)seznam.cz. Na rozdíl od předchozích let nebude možné zakoupit lístky přímo na místě, je třeba do 13. ledna nejen rezervovat, ale rovněž vyzvednout a...

       

      Zlatý uzel 2016 - 06.02.2016

      Ampér v akci...22. ročník uzlovací soutěže ve 4 kategoriích

      Místo konání: Kadaň, v tělocvičně SOŠS a SOU, ulice 5. Května 680 (Zemědělka)
      Ukončení cca ve 13:00 (podle počtu soutěžících)

       Kategorie Zuzlu (jako vždy):
      • O turbánek bratra Kima - Pro světlušky a vlčata
      • Zlatý uzel - Pro skautky a skauty
      • R+R - Pro rangers a rovery
      • Družstva - světluška, vlče, skautka, skaut, rangers, rover a činovník

      Uzle pro jednotlivé kategorie najdete v pravidlech.

      Informace o přibližném počtu soutěžících zašlete do 24. 1. 2016 hlavnímu organizátorovi, na kterého se můžet...

       

      Zájezd do Techmanie v Plzni - 27.02.2016

      Jeden z exponátů - unikátní trolejbus 3TrStovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Expozice Techmania Science Center dávají možnost poznat svět kolem nás prostřednictvím hry.

      Nabízíme Vám návštěvu vědeckého centra Techmania. K vidění tu jsou nejen historické lokomotivy a jiná vozidla, ale i stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show.
      Sraz účastníků je v 7:50 u klubovny, peníze za doplatky se budou vybírat v autobusu během jízdy.
      Cena zahrnuje cestu autobusem a vstupné do Techmanie, které je pro všechny účastníky jednotné - 110 Kč.
      Zájezd je plně obsazen, nelze se již přihlásit.
      Pokud se chcete podívat, kdo je již přihl...

       

      Kreativní sobota - 05.03.2016

      Záběr z kreativní soboty 2015Máš 5.března 2016 v diáři stále volno? Je ti 6 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

      Tak pro tebe tu je čtvrtý ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
      Co tě čeká? různé dílny, kde se bude stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, modelovat, malovat, trhat, žehlit, ...
      Co s sebou? Vstupné je 60Kč a nějaké drobné (letos totiž bude možné zakoupit drobné výrobky), oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu.
      Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 15.00 hodin v chomutovské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)

      Veškeré informace zodpovíme na emailu: trpaslik25@centrum.cz

      Těšíme se na Tebe, Trpaslík a další kreati...

       

      Skautská burza - 05.03.2016

      Máte něco, co už nepotřebujete, ale mohlo by se hodit někomu jinému? Přijďte na naší burzu!

      Tato akce je pro všechny, kteří mají nepotřebné skautské věci a outdoorové vybavení (kroje, maskáče, ešusy, nášivky, boty,...), které by chtěli prodat a poslat dál.
      Pokud jste vyrostli z kroje a nechtějí se vám dávat takové peníze za nový, tak je to akce přímo pro Vás.
      Dost možná tu prodáte ten starý a budete mít kroj téměř zadarmo.
      Burza bude probíhat souběžně s Kreativní sobotou. Na které bude možné si vyrobit a letos i odkoupit výrobky z různých kreativních dílniček.
      Cena vstupného: 60kč (pouze na kreativ) burza zdarma

      Kontaktní osoba: Antonín Bluma - Cvrček

       

      Úklid Bezručáku - 16.04.2016

      Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů byla přesunuta na pozdější termín - aby proběhla v rámci celostátní akce "Ukliďme Česko".

      Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2016 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již poosmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
      Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silnic...

       

      Chomutovské slavnosti 2016 - 23.04.2016

      Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech.

      Čeho se prezentace bude letos dotýkat, zatím nevíme.
      Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
      Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
      Podrobnosti budou zveřejněny později. ...

       

      Okresní kolo závodu světlušek a vlčat - 14.05.2016

      Okresní kolo závodu pro světlušky a vlčata - na téma "Nekonečný příběh".

      Sraz v 9:00 u Zemědělky v Kadani

      V sobotu 14.5.2016 proběhne putování po Zemi Fantazii.
      Na tuto výpravu se vydají 4 - 8 členné hlídky v doprovodu (každé středisko si s sebou přiveze doprovod, který půjde s hlídkou). Dále každé středisko zajistí alespoň 1 osobu jako rozhodčího - ten musí být v kostýmu na motivy Nekonečného příběhu - pohádková bytost.

       Každá hlídka si sebou na cestu připraví:
      • AMULET (vyrobí předem a přiveze s sebou), který Vás bude ochraňovat
      • Přezůvky do tělocvičny (kdyby pršelo)
      • 30.- Kč startovné
      • každý kroj, pláštěnku a...
        

       Zájezd za krásami severu - 21.05.2016

       Letos se vypravíme směr Hřensko, odtud pojedeme na jih na Kokořínsko a pak ještě do Zubrnic.

       Sraz: v sobotu 21.5. v 7:20 u klubovny, v 7:30 odjezd
       Návrat:v neděli 22.5. v 18:00 ke klubovně

       Cena:
       členové střediska: 510.- dítě, 690.- dospělý
       nečlenové střediska: 610.- dítě, 790.- dospělý

       Cena zahrnuje: vstupy do objektů a jízdné na lodičkách, nocleh, sobotní večeři, nedělní snídani, autobus (který je ze 76% dotován střediskem)

       Z Chomutova pojedeme do Hřenska - tam se svezeme na lodičkách Edmundovou soutěskou. Potom přejezd do Nového Oldřichova do muzea hasičské techniky. Odtud zamíříme směr Mšeno, cestou se ale zastavíme u přírodních varh...

        

       IX. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 17.09.2016

       Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

       Trasy budou letos čtyři - nejdelší 24 km, střední 18 km, krátká 12 km a letošní novinkou je superkrátká - 8 km.
       To proto, že letos budou pochodníci vyváženi autobusem na III. mlýn a odtud půjdou úplně novými cestičkami po svých trasách. Superkrátká trasa tedy povede ze III. mlýna přímo do Chomutova po modré značce nebo cyklostezce - chceme tímto umožnit účast i maminkám s kočárky, neboť ostatní trasy to neumožní. ...

        

       XIX. ročník nočního výsadku - 08.10.2016

       Mravencovo squadra v roce 2015Letošní noční výsadek je připraven

       Očekává nás lehce zvlněná a nepříliš zalesněná krajina západní části chomutovského okresu. Potřebná mapa bude KČT č. 7 - Žatecko.
       Cena není ani letos příliš vysoká, takže doporučujeme vybírat rovnou celou částku.
       Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

       Přihlášky se budou přijímat od 19. září 2016, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná...

        

       Zubrův memoriál 2016 - 15.10.2016

       zvadloTentokrát na téma "Ferda Mravenec - práce všeho druhu"

       Sraz v sobotu 15.10.2016 v 9:15 u zámku v Klášterci.
       Oblečení a obutí na ven, svačinu s sebou, pití zajištěno.
       Startovné 30.- Kč...

        

       Betlémský autobus - 23.12.2016

       Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

       Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
       Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
       Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2016.
       Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanov...

        

       Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2016

       Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po osmé se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

       Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
       Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
       Samoz...

        

       XIV. skautský potlask - 21.01.2017

       Pohled do sálu v Grande na potlasku v roce 2015Další ročník potlasku opět v Bizonu!

       Můžeme se těšit na další potlask na starém a tradičním místě v Bizonu.
       Rádi bychom pozvali všechny skauty současné i minulé, rodiče i přátele skautingu (starší 15 let).

        Jaká budou jídla:
       • Hovězí guláš s knedlíkem nebo chlebem
       • Smažený sýr, hranolky, tatarka
       • Vepřový řízek, domácí bramborový salát

       Nebude možné zakoupit lístky přímo na místě, je třeba do 12. ledna nejen rezervovat, ale rovněž vyzve...

        

       Zlatý uzel 2017 - 23. ročník - 18.02.2017

       Další ročník okresní uzlovací soutěže. Pořadatel již dodal podklady, takže je zveřejňujeme:

       23. ročník této uzlovací soutěže proběhne 18.2.2017 v Kadani, v tělocvičně SOŠS a SOU, ulice 5. Května 680 (Zemědělka).

       Sejdeme se v 8:30 a v 9:00 zahájíme soutěžení.
       Startovné činí 30,- Kč na osobu Konec soutěže je dán počtem soutěžících (kolem 13 hodiny).

       Kategorie Zuzlu:
       O turbánek bratra Kima- Pro světlušky a vlčata
       Zlatý uzel- Pro skautky a skauty
       R+R- Pro rangers a rovery Družstva- světluška, vlče, skautka, skaut, rangers (nebo rover či činovník)
       Uzly pro jednotlivé kategorie najdete v pravidlech.
       Informace o přibližném počtu soutěžících zašlete do...

        

       Kreativní sobota - 11.03.2017

       Záběr z kreativní soboty 2015Máš 11.března 2017 v diáři stále volno? Je ti 6 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

       Tak pro tebe tu je pátý ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
       Co tě čeká? různé dílny, kde se bude stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, modelovat, malovat, trhat, žehlit, ...
       Co s sebou? Vstupné je 60Kč a nějaké drobné (letos totiž bude možné zakoupit drobné výrobky), oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu.
       Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 14.00 hodin v chomutovské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)

       Veškeré informace zodpovíme na emailu: trpaslik25@centrum.cz

       Těšíme se na Tebe, Trpaslík a další kreativn...

        

       Skautská burza 2017 - 11.03.2017

       ilustrační obrázekRoverský kmen Uroboros Vás srdečně zve na Skautskou Burzu!!!

       Uskuteční se ve skautské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov) 11. března od 10 do 14 hodin.
       Tato akce je pro všechny, kteří mají nepotřebné skautské věci a outdoorové vybavení (kroje, maskáče, ešusy, nášivky, boty,...), které by chtěli prodat a poslat dál.
       Pokud jste vyrostli z kroje a nechtějí se vám dávat takové peníze za nový, tak je to akce přímo pro Vás. Dost možná tu prodáte ten starý a budete mít kroj téměř zadarmo.
       Burza bude probíhat souběžně s Kreativní sobotou. Na které bude možné si vytvořit zajímavé výrobky v různých dílničkách....

        

       Úklid Bezručáku - 08.04.2017

       Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů proběhne jako součást celostátní akce "Ukliďme Česko".

       Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2017 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již podevatenácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
       Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél sil...

        

       MÁJOVKA 2017 - 28.04.2017 - 01.05.2017

       Úžasně namaskovaný Kaučuk na Májovce v roce 2015Protože jsou v květnu dva prodloužené víkendy, tak o tom prvním pojedeme zase na Májovku!
       Bude to víkend plný her, zábavy, dobrodružství i dobrého jídla!

       Po roce přerušení využijeme opět prodloužený jarní víkend a pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic na řece Střele; GPS místa je 49°59'7.541"N, 13°18'50.787"E.

       Zveme tam všechna střediska z našeho okresu i z celého kraje.

       Na programu víkendu bude hra Společenstvo prstenu.
       Oblátek se promění na HOBITÍN a vy se ocitnete na Dně Pytle a na Oslavové louce vypukne oslava 144. narozenin hobitů Bilba a Froda Pytlíkových.
       Dále Vás čeká cesta z Hobitína přes Starý hvozd, Mohylové vrchy, Větrov a Roklinku, až se objevíte u brány Morie...
       Cestou se setkáte třeba s Tomem Bo...

        

       Okresní kolo Svojsíkova závodu - 20.05.2017

       Okresní kolo proběhne v Žatci.

       Časy začátku a konce jsou pouze informativní, podrobnosti dodáme později. ...

        

       Soutěž v poznávání rostlin je zrušena - 03.06.2017

       Pro nepatrný počet přihlášených se soutěž ruší!

       ...

        

       Chomutovské krušení 2017 - 17.06.2017

       Pohled na skautský tábor na slavnostech v rove 2013Magistrát města nás opět požádal o prezentaci na Chomutovských slavnostech. Letos se jmenují Chomutovské krušení

       Slavnosti letos budou ve jménu hornictví.Skauti se zúčastní i slavnostního průvodu městem.
       Akce se zúčastní pouze vybraní jedinci - organizátoři, kteří jsou schopni patřičně reprezentovat skauting i naše středisko na veřejnosti. Výběr dětí provedou vůdcové jednotlivých oddílů.
       Strava i pití pro organizátory bude zdarma zajištěna.
       Sraz vybraných účastníků bude v sobotu v 9:30 v městském parku. Podrobné informace obdrží vybraní jedinci od svých vedoucích. Pro všechny ale platí nutnost perfektních krojů....

        

       Skauti nabírají nové členy - 10.09.2017

       propagační plakátekDarujte svému dítěti dobrodružství.

       Máte dítě, které chodí nejméně do druhé třídy?
       Chcete mu věnovat smysluplnou zábavu a dobrodružství?
       Záleží vám na tom, aby z něj vyrostl samostatný a čestný člověk?

       Přijďte v neděli 10. září v 9:00 hodin ke skautské klubovně v Havlíčkově ulici 3675 (ZŠ Duhová cesta)

       Vaše děti si ráno přeberou skautští vedoucí, se kterými si děti nanečisto vyzkouší skautský program a hry.
       Vy se mezitím můžete podívat do naší klubovny, shlédnout videa a fotky z naší činnosti, nebo sledovat skautský program naživo.
       Akce končí ve 12:00.
       Doporučujeme sportovní...

        

       Jubilejní X. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 16.09.2017

       Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

       Pochodníci budou opět vyváženi do hor autobusy, tentokrát na východní stranu. Z toho důvodu bude cíl opět v Jirkově u starého nádraží, odkud se každý musí dopravit domů sám.

       Odjezdu autobusů od startu jsou v 8:15, 8:45 a v 9:30, kdy bude také uzavřen start.
       Prosíme účastníky, kteří chtějí zejména na nejdelší trasu, aby využili pokud možno prvního odjezdu, účastníci nejkratší trasy aby jeli posledním autobusem....

        

       Jubilejní XX. ročník nočního výsadku - 07.10.2017

       Mravencovo squadra v roce 2015Výsadek v roce 2017 již podvacáté!

       Scénář výsadku bude jako vždy - Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v sále, čaj a ráno k snídani párek.

       Přihlášky se budou přijímat od 18. září 2017, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná....

        

       Betlémský autobus - 23.12.2017

       Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

       Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
       Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
       Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2016.
       Autobus přijede ke klubovně jirkovských skautů v 15:00, poté pojede přes Jirkov a Chomutov před ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Posledním stanov...

        

       Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2017

       Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po deváté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

       Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
       Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
       Samoz...

        

       15. Skautský potlask 2018 - 03.02.2018

       Náhled plakátu na potlaskPro ty, kteří neví, o co se jedná: jde o příjemné posezení s hudbou (a tancem) pro současné a minulé skauty, rodiče a přátele skautingu (starší 15 let). Jako vždy již tradičně nám celý večer bude hrát bluegrassová kapela Album.

       V letošním roce jsme pro Vás přichystali novinku. Protože si spousta lidí stěžovala, že si musí dopředu vybrat jídlo, bude letos večeře připravena formou rautu. Každý si tak vybere až na místě, na co bude mít chuť v den Potlasku.
       Lístky je možné zamluvit na e-mailu jana.hejnova@skaut.cz nebo na telefonním čísle 728 653 681. Rezervace a vyzvednutí lístků nejpozději do 25. ledna.
       Chybět samozřejmě nebude ani tombola. Jako každý rok přivítáme ceny do tomboly. Pokud tam můžete něco věnovat, kontaktujte prosím Najču, případně nechte ceny v klubovně 3. oddílu v tašce nebo krabici označené ...

        

       Kreativní sobota - 17.03.2018

       Záběr z kreativní soboty 2018Máš 17. března 2018 v kalendáři stále volno? Je ti 5 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

       Tak pro tebe tu je šestý ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
       Co tě čeká? různé dílny, kde se bude razítkovat, stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, malovat, trhat, žehlit, ...
       Co s sebou? Vstupné je 60Kč, oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu, pití.
       Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 14.00 hodin v chomutovské skautské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)
       Veškeré informace zodpovím na emailu: trpaslik25@centrum.cz

       Těšíme se na Tebe, Trpaslík a další kreativní osůbky :-)...

        

       Úklid Bezručáku - 07.04.2018

       Červená šestka vyráží v čele zástupu brigádníků od Povodí OhřeKaždoroční brigáda v Bezručáku s opékaním buřtů i letos proběhne v rámci celostátní akce "Ukliďme česko"

       Stejně jako v předchozích letech, budou i v roce 2018 na jaře provádět chomutovští skauti úklid Bezručova údolí - bude to již poosmnácté. Brigáda bude probíhat na celém úseku od Povodí Ohře až na I. mlýn a skauti na ní zvou občany Chomutova, aby i oni pomohli svému městu. Na konci brigády si budou její účastníci moci opéct vuřt jako odměnu za práci.
       Sraz účastníků je v 9.00 před Povodím Ohře. Jedna skupina sběračů bude odvezena na I. mlýn, odkud bude postupovat směrem k Chomutovu, zbytek brigádníků půjde proti proudu Chomutovky od kurtů k rybníku Hřebíkárna, dále pak podél silnic...

        

       MÁJOVKA 2018 - 28.04.2018 - 01.05.2018

       Zvadlo májovkyProtože jsou v květnu dva prodloužené víkendy, tak o tom prvním pojedeme zase na Májovku!
       Bude to víkend plný her, zábavy, dobrodružství i dobrého jídla!

       Využijeme opět prodloužený jarní víkend a pojedeme na táborovou základnu Oblátek u Mladotic na řece Střele; GPS místa je 49°59'7.541"N, 13°18'50.787"E.

       Zveme tam všechna střediska z našeho okresu i z celého kraje.

       Na programu víkendu bude hra Mafie. Proběhne také soutěž v poznávání rostlin.

       Bydlí se ve čtyřlůžkových chatkách, ale jsou nutné vlastní spacáky. Jídlo je předpokládáno v rozsahu snídaně – svačina – oběd – svačina – večeře s výjimkou dne příjezdu – soboty, kdy se začíná obědem.

       Cena je 350.- Kč (zahrnuje pobyt, jídlo a technické zabezpečení), dospělý dop...

        

       XI. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 15.09.2018

       Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

       Letošní pochod se vyznačuje hned dvěma novinkami. Tou první je obrácení směru návozu účastníků - z místa startu se jde pěšky do terénu, z místa cíle (kterým je Blatno) bude odvoz realizován autobusy.

       Druhou novinkou je to, že nebudeme vařit bramboračku. V cíli samozřejmě bude k dostání občerstvení, zejména chleba se sádlem - a je možné samozřejmě využít i služby obou místních restaurací.

       Autobusy z Blatna budou vyjíždět ve 12:30, 14:00, 16:00 a pojedou do místa startu. Mezitím je možné využít i linkové autobusy DÚK s odjezdy ve 13:24 a 17:24 (cena 21.- Kč).
       Mezi odjezdy autobusů a...

        

       XXI. ročník nočního výsadku - 06.10.2018

       Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2018 proběhne na území okresů Plzeň - sever, Rakovník a Rokycany

       Scénář výsadku bude podobný jako každý rok - tři autobusy, Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v tělocvičně, čaj a ráno k snídani párek.

       Přihlášky se budou přijímat od 17. září 2018, opět systémem "kdo se dřív přihlásí, ten pojede". Rezervace míst není možná....

        

       Betlémský autobus - 23.12.2018

       Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

       Betlémské světlo je novodobá vánoční tradice a v naší republice je plně pod patronací skautů a letos k nám přijede poosmadvacáté.
       Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
       Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve středu 23.12.2018.
       Autobus má první zastávku na Písečné, zdr. středisko (16:05 - 16:15) poté pojede Zahradní, Kamennou, Březeneckou ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulic...

        

       Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2018

       Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po desáté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

       Ani tato akce nebude nijak organizovaná. Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
       Ale pokud přijdete, budete se moci občerstvit ve vojenském hangáru třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, opéct si buřt na ohni, připít si se známými v přírodě nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos i utopence nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a pamětní razítko.
       Samoz...

        

       Zlatý uzel 2019 - 16.02.2019

       zvadloKaždoroční okresní soutěž v uzlování

        Kategorie závodu:
       • O TURBÁNEK BRATRA KIMA - Světlušky a Vlčata
       • ZLATÝ UZEL - Skauti a Skautky
       • R+R - Roveři a Rangers
       • DRUŽSTVA - Světluška, Vlče, Skautka, Skaut, Rangers, Rover a Činovník

       Drobná poznámka od Medvěda:
       po přátelském rozhovoru a následné debatě s potenciálním hlavním rozhodčím došlo k malé úpravě v pravidlech pro letošní ročník Zlatého uzlu.
       Nastala malá změna v kategorii skautů a skautek. Ti totiž nebudou vázat dřevařskou smyčku, ale místo ní si dají smyčku tesařskou. ...

        

       Skautský potlask 2019 - 16.02.2019

       Letošní skautský potlask bude ve Sklepení osudu!

       Uskuteční se v sobotu 16. února od 19 hodin ve Sklepení osudu restaurace U dvou Rytířů.
       Jedná se o večerní zábavu pro skauty současné i minulé, jejich přátele, rodiče apod., starší 15 let.
       A co Vás čeká? Večer plný zábavy, příjemné posezení, hudba v podání skupiny Album, možnost popovídat si, zatancovat si, večeře formou rautu, tombola.
       Pokud máte chuť se zúčastnit, neváhejte a kontaktujte Najču na telefonu 728 653 681 nebo na tomto e-mailu.
       Lístky je nutné zamluvit, ale i vyzvednout a zaplatit nejpozději do pátku 8 února. Poté musíme restauraci nahlásit počet osob a dle počt...

        

       CH.A.O.S 2019 - 01.03.2019

       zvadloDalší ročník večerní městské hry pro skautky a skauty

       Chomutovský roverský kmen Uroboros zve všechny skautky i skauty z okresu na další ročník večerní městské hry.
       Začátek i konec u chomutovské klubovny - Havlíčkova 3675, kde je možné po skončení i přespat.
       S sebou na hru nepotřebujete nic, ale nepodceňujte teplé oblečení...

        

       Kreativní sobota - 02.03.2019

       Záběr z kreativní soboty 2018Máš 2. března 2019 v kalendáři stále volno? Je ti 5 a více let? Jsi kreativní? Rád/a tvoříš různé věci? Potřebuješ vytvořit pro někoho dárek? Nebo máš chuť si vyrobit dárek pro svou radost?

       Tak pro tebe tu je sedmý ročník Kreativní soboty aneb den plný rukodělných činností.
       Co tě čeká? různé dílny, kde se bude razítkovat, stříhat, lepit, navlékat, řezat, vykrajovat, malovat, trhat, žehlit, ...
       Co s sebou? Vstupné je 60Kč, oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu, pití.
       Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 14.00 hodin v chomutovské skautské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)
       Veškeré informace zodpovím na emailu: trpaslik25@centrum.cz

       Těšíme se na Tebe, Trpaslík a další kreativní osůbky :-)...

        

       Ukliďme Bezručák 2019 - 06.04.2019

       Sraz účastníků u Povodí Ohře v roce 2018V sobotu 6. dubna 2019 se se v Bezručově údolí uskuteční v pořadí již jednadvacátý jarní úklid.

       Sběr odpadků, starých pneumatik, plastových lahví a dalšího nepořádku, který se za celý rok v údolí nashromáždil, bude probíhat na rekreačně nejvytíženějším úseku údolí mezi správní budovou POH a restaurací I. mlýn v okolí cyklostezky, silnice a koryta říčky Chomutovky.

       Všichni účastníci si nezapomenou vzít pracovní rukavice, boty, vhodné oblečení a samozřejmě chuť k práci a dobrou náladu.
       Ostatní potřeby jako plastové pytle budou zajištěny.
       Odměnou pro každého, kdo přiloží ruku k dílu, bude památeční lístek na tuto akci a vuřt opečený na ohni, tradičně na odpočívadle za druh...

        

       CESTA DO STŘEDUZEMĚ - zájezd Brdy, Křivoklátsko - 25.05.2019

       Po několika letech opět vyjíždíme na zájezd, tentokrát budou naším cílem střední Čechy - aneb tam, kde Mravenec působil.

        Kam se podíváme:
       • skanzen Hamouzův statek
       • Dům NATURA Příbram
       • Muzeum ŠKODA Strašice
       • hrad Točník
       • Padrťské rybníky
       • přírodní rezervace Kokšín
       • Svatá Hora v Příbrami
       • Muzeum Rožmitál pod Třemšínem

        Ubytování a strava
       • ubytování je zajištěno v rekreačním středisku Soběňák v Rožmitále pod Třemšínem, spát budeme v chatkách, v ceně zájezdu je sobotní večeře a nedělní snídaně, ostatní stravování je ve vlastní režii, pro sobotní a nedělní oběd bude vyhrazen čas na návštěvu restaurací v Příbrami a Spáleném P...
         

        XII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 21.09.2019

        Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos to je o týden později.

         Odjezdy autobusu na trasu:
        • 8:30 - jen tento autobus naváží i na trasu 24 km, samozřejmě veze i trasy 10 a 16 km
        • 9:45 - tento autobus naváží jen na trasy 10 a 16 km !
        Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

        Zajímavosti na trase: rozhledna Hláska, Helenčiny vodopády, kostel v Květnově, Muzeum opevnění a hlavně krásné výhledy do krajin Krušných hor.

        Na trase budou 2 kontroly, kde bude možné zakoupit občerstvení i opéct vuřt....

         

        XXII. ročník nočního výsadku - 12.10.2019

        Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2019 proběhne na území okresů Louny, Rakovník a Karlovy Vary

        Scénář výsadku bude podobný jako každý rok - tři autobusy, Zelená smrt v terénu, nocleh na zemi v tělocvičně, čaj a ráno k snídani párek.

        Přihlášky se budou přijímat od pondělí 23. září 2019. Přihlášky podává každý vedoucí za svou skupinu.
        Ale pozor! Je velká změna v přihlašování i placení. Čtěte pozorně:

        Po velmi negativních zkušenostech v roce 2018, kdy některé ze skupin buď vůbec nepřijely, nebo se účastnilo jen mizivé procento přihlášených, což už jen při objednání 4 autobusů vedlo ke značnému finančnímu propadu, dochází k radikální změně v přihlašování - i v platbě výsa...

         

        Betlémský autobus - 10. ročník - 22.12.2019

        Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti Betlémským autobusem.

        A protože máme 10. výročí, pojedou autobusy hned dva!
        Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

        ...

         

        Silvestrovský výšlap na Kočičák - 31.12.2019

        Pohled na silvestrovské ležení v překrásném zimním odpoledniJiž po jedenácté se sejdeme oslavit starý rok na Kočičáku!

        Účast je naprosto dobrovolná a pokud chcete přijít, musíte s rodiči - důvodem je opět účast všech vedoucích na organizaci výšlapu.
        Více na stránkách akce: Silvestrovský výšlap na Kočičák...

         

        Skautský potlask 2020 - 15.02.2020

        Letošní skautský potlask bude v Kulisárně

        Uskuteční se v sobotu 15. února od 19 hodin v restauraci Kulisárna - B. Němcové 552, Chomutov.
        Jedná se o večerní zábavu pro skauty současné i minulé, jejich přátele, rodiče apod., starší 15 let.
        Skautský okres Chomutov Vás zve na příjemné posezení s hudbou, tancem, jídlem a pitím, tombolou a hlavně pohodovou atmosférou.
        Letos není v ceně jídlo, jeho objednání je dobrovolné na místě.
        Lístky jsou k dispozici nejpozději do 8. února u Najči tel.:728 653 681 e-mail: jana.hejnova@skaut.cz
        K tanci a poslechu hraje bluegrassová skupina Album, aneb bratři bratra Čápa a sp...

         

        Zlatý uzel 2020 - 26. ročník - 29.02.2020

        zvadloKaždoroční okresní soutěž v uzlování

         Kategorie závodu:
        • O TURBÁNEK BRATRA KIMA - Světlušky a Vlčata
        • ZLATÝ UZEL - Skauti a Skautky
        • R+R - Roveři a Rangers
        • DRUŽSTVA - Světluška, Vlče, Skautka, Skaut, Rangers, Rover a Činovník

        Podrobnosti ve zvadle a v pravidlech závodu - jsou ke stažení níže. ...

         

        Kreativní sobota - 07.03.2020

        8. ročník Kreativní soboty

        Pro všechny od 5 let včetně maminek i tatínků. Čeká Tě 10 dílen, kde se dají vytvořit různé výrobky z různých materiálů... Co s sebou? Vstupné je 60Kč, oblečení vhodné na kreativní činnost, svačinu, pití.
        Jednotlivé dílny budou otevřeny od 10.00 do 14.00 hodin v chomutovské skautské klubovně (ZŠ Duhová cesta, Havlíčkova 3675, Chomutov)
        Veškeré informace zodpovím na emailu: trpaslik25@centrum.cz

        ...

         

        Ptakopysk 2020 - 13.03.2020

        Jsi rádce? Byl jsi na PodRáku? Ať tak či tak, přijeď na
        OKRESNÍ SETKÁNÍ rádců 2020
        a první ročník sedkání absolventů PodRáku pod názvem
        PTAKOPYSK 2020

        Sraz v pátek v 17:30, konec v sobotu v 16:00, pokračuje hrou Chaos, možnost přespání do neděle 15.3.

        Místo: skautské klubovny Chomutov

        S sebou - věci do klubovny, na ven a na přespání, večeři na pátek
        Sobotní snídaně i oběd zajištěny.
        Pokud budete zůstávat i na hru Chaos, bude možnost di jít koupi večeři, případně snídani.

        POZOR! Akce se uskuteční při minimálním počtu 12 rádců, konec přihlašování 1.3.2020.

        Odkaz na přihlašování zde.

        Jedná se pouze o setkání, kde rádci doplní baterky, pokecají, zahrajou si hry, vymě...

         

        CH.A.O.S. 2020 - 14.03.2020

        4. ročník večerní hry pro rovery a rangers.

        Světem zmítá strašlivá nákaza, zásoby velmi rychle ubývají, přežít další den je boj a sebemenší chyba může mít tvrdé následky. Dokážete se prosadit v novém světě nebo skončíte jako další zombie?

        Odpověď na tyto otázky se dozvíš 14. března na 4. ročníku Chomutovské večerní skautské hry CH.A.O.S.
        Sejdeme se v 17:15 u klubovny chomutovských skautů.
        Potřeby: Pouze teplé oblečení a startovné.
        Po skončení hry je možné strávit noc v prostorách našich kluboven - v tom případě si ale vezměte spacák a karimatku....

         

        SUPERHRDINOVÉ V NESNÁZÍCH - 25.04.2020

        OKRESNÍ ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK ČERVENÝ HRÁDEK

        Naši superhrdinové se potýkají s nebezpečím, které nás může vážně ohrozit.
        Tentokrát, ale jejich síly nebudou stačit a budou potřebovat vaši pomoc. Přišli totiž o své superschopnosti a vy jste jediný, kdo by je mohl zachránit.
        POMŮŽETE SUPERHRDINŮM SVÝMI ZNALOSTMI A SCHOPNOSTMI ZACHRÁNIT SVĚT?

        SRAZ - 9:00 - ČERVENÝ HRÁDEK (U RYBNÍKA)
        ZAČÁTEK ZÁVODU - 10:00
        PŘIBLIŽNÝ KONEC - 17:00
        STARTOVNÉ - 30KČ/OSOBA
        VYBAVENÍ - VŠE DLE PRAVIDEL ZVAS, PLÁŠTĚNKU, SVAČINU A PITÍ NA TRASU, KROJ NEBO JEDNOTNÁ STŘEDISKOVÁ TRIČKA+KAŽDÁ DRUŽINA BY MĚLA MÍT MĚŠEC
        NA STARTOV...

         

        Náborová akce - Den se skauty 2020 - 05.09.2020

        Přidej se ke skautům a zažij pořádná dobrodružství...

        Pro kluky a holky od 2. do 8. třídy pořádáme náborovou akci pod názvem "Den se skauty".
        Sraz i konec je u Povodí Ohře.
        S sebou vuřty nebo jiné pochutiny na opečení dle vaší chuti.

        Rodiče vítáni!...

         

        XIII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 19.09.2020

        Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2020 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude trochu omezen díky koronaviru.

         Odjezdy autobusu na trasu:
        • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasy 13 a 17 km
        • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasy 13 a 17 km !
        Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

        Zajímavosti na trase: NPR Novodomská rašeliniště, Dieterova štola, malebné údolí říčky Kameničky, VD Kamenička (bez vody), Bezručovo údolí - nejdelší údolí Krušných hor.

        Na trase budou kontroly, na kterých ale letos nezajišťujeme občerstvení. Bude ale možné si...

         

        XXIII. ročník nočního výsadku je zrušen! - 10.10.2020

        Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....Výsadek v roce 2020 se bohužel nebude konat.

        Důvodem je současná epidemiologická situace kolem COVIDu, různá opatření a omezení.
        Proto se organizátoři rozhodli výsadek v říjnu 2020 zrušit, a celý ročník přesunout na rok 2021. Pokud to půjde, mohl by se konat třeba už na jaře......

         

        Betlémský autobus - 11. ročník - 23.12.2020

        Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti. Bohužel ne historickým autobusem.

        Vzhledem k nouzovému stavu a probíhající pandemii budou letos realizovat rozdávání světýlka jen dospělí a jen na náměstí 1. máje.
        Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

        ...

         

        Náborová akce - Den se skauty 2021 - 04.09.2021

        Přidej se ke skautům a zažij pořádná dobrodružství...

        Přidejte se k nám a přijďte se podívat, jak to ve skautu chodí.
        V doprovodu zkušených vedoucích si zkusíš být jeden den skautem. Zažiješ stopovačku, hledání pokladu, opékání buřtů a nejspíš i další hry.
        Sraz: v sobotu 4.9.2021 v 9:00,
        zakončení na stejném místě ve 14:00.
        Účast rodičů není nutná, ale v případě zájmu Vás rádi vezmeme s sebou.

         Informaci podají:
        • • pro děvčata: Mgr. Pavlína Jakabová, tel. 775 116 316, e-mail: trpaslik@centrum.cz
        • • pro kluky: Václav Hejna, tel. 776 019 654, e-mail: kailen@skaut.cz
        ...
         

        XIV. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 18.09.2021

        Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2021 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude opět trochu omezen díky koronaviru.

         Odjezdy autobusu na trasu:
        • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasu 13 km
        • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasu 13 km !
        Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

        Zajímavosti na trase: zámek Jezeří, zámek Červený Hrádek, VD Jirkov, Podkrušnohorský přivaděč, skautské občerstvovací stanoviště (opékání buřtů) V cíli: bramboračka pro účastníky zdarma .

        ...

         

        STOP STAV! XXIII. ročník nočního výsadku - 09.10.2021

        Kailovo skupina při vysazení. Kail je to černé vzadu....4.10. 2021 v 7:12 byl vyhlášen stop stav na noční výsadek a nelze se už na něj přihlásit!

        Sice s omezením, ale výsadek bude, i když letos jen pro okres Chomutov.

         Důležité změny, vyplývající z covidové situace:
        • během jízdy autobusem je povinnost mít nasazené roušky
        • všichni účastníci musí mít u sebe potvrzení o bezinfekčnosti
        • při vstupu do cíle je nutné provést dezinfekci rukou
        • letos nebude podávána snídaně, každý si jí zajistí sám. K dispozici bude pouze čaj.
        ...
         

        Betlémský autobus - 12. ročník - 23.12.2021

        Betlémský autobus na náměstí 1. máje v ChomutověBetlémské světlo přivezou opět do Chomutova skauti. Tentokrát historickým autobusem Ikarus 280.

        Podrobnosti na stránkách akce: Betlémský autobus

        ...