Jubilejní XX. ročník nočního výsadku

Pořadatel: středisko Český lev  Chomutov
Skupina chomutovských vlčat při vysazení z autobusu.Ani v průběhu XX. jubilejního ročního nočního výsadku nenastalo to „správné“ výsadkové počasí.

Občas sice zapršelo, chvílemi i silně, vítr byl místy poměrně prudký, ale do vize husté mlhy, teploty kolem nuly a sněhu s deštěm to mělo hodně daleko. Neboť právě to by bylo ono regulérní výsadkové klima...
Co se dalo dělat. Tři velké autobusy a mikrobus vyjely za asistence městské policie (té za pomoc děkujeme) před půl devátou ve slabém dešti z Chomutova. Jeden přes Podbořansko ke Žluticím, další vysazoval děti kolem Vroutku a Kryr, třetí zamířil do rakovnického okresu. Trasy všech končily v Jesenici, která byla i cílem všech výsadkářských skupin, které si do ní ale musely najít tu nejlepší cestu a dojít pěšky. Nocleh byl zajištěn v komfortně vybavené tělocvičně místní školy.
Trasy byly dlouhé od 8 km až do 25 km – samozřejmě teoreticky, neboť výsadkáři toho většinou nachodí mnohem více – letos jedna skupina 28 km, další našlápla „dobrovolně“ 32 km. Hezké ale bylo, že všichni byli v cíli optimisticky naladěni.
Celkově se v terénu pohybovalo 16 skupin, jejich počty se pohybovaly od 3 do 21 osob. První navrátilci došli přesně v jednu hodinu, poslední v 7:11. Ti už se moc nevyspali, protože v 8:00 byl budíček, poté se podávala tradiční párková snídaně a nastalo balení, úklid a krátce po 10 hodině odjezd domů.
O výsadek byl opět veliký zájem – přihlašování bylo spuštěno 16.9., stop stav byl vyhlášen 21.9. v jedenáct hodin. Celkem jelo 141 účastníků, k tomu 5 organizátorů a 3 řidiči autobusů.
Skupiny dětí byly z Chomutova, Žatce, Litvínova, Ústí nad Labem a potřetí již přijeli skauti z Kostelce nad Černými lesy.
Akce proběhla s finanční podporou skautského kraje Přemysla Oráče.
Asistenční mikrobus vyjížděl tentokrát třikrát za noc (to se ještě dříve nikdy nestalo) pro děti, které si už netroufaly dojít. Ale nic vážného se nestalo, všechno dopadlo dobře a celá akce se opět mimořádně povedla – a podle ohlasů se velmi líbila i účastníkům.
A tak se dívejme do budoucnosti – ta nastane 6.10.2018, kdy vypukne XXI. ročník výsadku!

Fotky jsou zde a také tady.

 

Autor: Boiler