Silvestrovský výšlap na Kočičák

Pořadatel: středisko Český lev  Chomutov
Záběr ze stanu: Zkoumák, Kail a Síma jako mediální hvězdy. Převzatá fotka z Chomutovského deníku, autor M.RadaV pořadí již šestý ročník naší silvestrovské akce proběhl nad očekávání dobře. Po Vánocích začalo mrznout a napadlo i přibližně 10 cm sněhu. Přátelé bunkráci už den předem odházeli sníh na místě konání a očistilo místo, kde bude stát stan.

Na Silvestra ráno se u klubovny scházejí organizátoři, do Transportéru i Pikapu jsou naloženy potřebné věci a v devět hodin začíná stavba přímo na místě – vedle Řopíku. Díky zkušenému a sehranému kolektivu je brzo vztyčen hangár, sestavená kamínka také po chvíli začínají praskat a ohřívat vnitřní prostor stanu. Zatímco ve stanu probíhá příprava, vaří se čaj a víno, vedle se objevuje novinka – skauti postavili nový bílý hangárek, který bude sloužit pro příchozí k posezení. Bunkráci zase připravili sbírku na ušití repliky praporu 46. pěšího pluku, který byl historicky umístěn právě v Chomutově.
Vše šlape jak má, objevuje se dokonce pan Rada z Chomutovského deníku s úkolem udělat z akce fotoreportáž.
Letos jsme trošku posunuli čas zahájení akce – bylo to od 11:30 do 14:00, ale už před jedenáctou se objevovali první zájemci. Protože vše bylo připraveno, mohlo se záhy začít. Na ohništi plápolá oheň pro ty, kteří touží po opečeném vuřtu, v hangáru první návštěvníci popíjejí čaj a červený svařák. K dispozici byly i utopence a oblíbená pochutina – chleba se sádlem a cibulí.
A lidé stále proudí nahoru na Kočičák – celkově jsme napočítali 249 návštěvníků. Možná jich bylo i víc, asi se to nedalo úplně uhlídat. Nicméně i tak to je rekord – v roce 2011 to bylo přibližně 200, v ostatních letech výrazně méně. Svou roli určitě hrálo i krásné slunečné počasí, čerstvě napadlá nepříliš hluboká sněhová pokrývka – ale my si (snad právem) myslíme, že hlavním motivem bylo to, že Silvestrovský výšlap se dostal do povědomí občanů Chomutova a že se jim na Kočičáku u nás líbí!
A skutečně se bylo co otáčet. Už v půl jedné byl vyslán rychlý posel dokoupit víno a vuřty, ale i tak jsme si před půl druhou připadali jako u snědeného krámu. Nezbylo vůbec nic mimo suchého chleba, hořčice, pár plátků citronů, pár deka krájené cibule a na dně hrnce trošku čaje, kterého jsme uvařili 40 litrů! Ale jsme rádi, že lidé přišli a příští rok se předzásobíme více.
Dík patří i Chomutovskému deníku, který uveřejnil 2.1.2015 krásnou fotogalerii, samozřejmě všem dospělým, kteří se na organizování akce podíleli (skautům i bunkrákům), ale hlavně těm, kteří nahoru na Kočičák vyšlápli a téhle víceméně recesistické akci dali přednost před ležením na gauči a pojídáním chlebíčků!
A proto dáváme výzvu – přijďte zase na Silvestra 2015 na Kočičák, vezměte své známé, ať společně překonáme letošní rekord v návštěvnosti.

 

Autor: Boiler