3. ročník "Krušnohorských šlápot"

Pořadatel: středisko Český lev  Chomutov
Na jedné z kontrol kousek od dálničního mostu Hačka.Tento rok jsme vůbec nevěděli, zda dokážeme pochod uspořádat.

V obvyklém termínu pochodu jsme totiž museli opustit původní klubovnu a přestěhovat se se vším všudy na nové působiště do 9. ZŠ v Havlíčkově ulici.
Nicméně koncem září bylo vše na místě, lidé volali, že chtějí pochod, takže jsem ho sice později – ale přece jen uspořádali – vyšlo to až na sobotu 2.10. 2010.
Letos jsme také měli méně peněz, takže nebylo možné použít autobus pro rozvoz pochodníků. Bylo nutno vymyslet trasy tak, aby se pokud možno nešlo celou cestu Bezručákem a aby trasy pochodu byly nové.
I to se podařilo – od startu vedly obě letošní trasy po žluté značce na Hradiště u Černovic a poté už jen po vlastním značení severním směrem ke Strážkám. Místy opravdu terénem a cestou necestou – odměnou nám bylo prohlášení účastníků, že sice kousek od Chomutova, ale o tak hezkých místech dosud nevěděli.
Pod Strážkami na kraji lesa byla první kontrola a obě trasy se tu rozdělily. Kratší dvanáctka odbočila vlevo a kolem hájovny Strážky se vracela přes Domovinu do Chomutova. Cestou ale byla druhá kontrloa, na které se opékaly buřty.
Delší osmnáctka prošla obcí Strážky, zamířila k Domině a od ní bočním úvozem dolů k Chomutovce – do Bezručova údolí se připojila u lávka pod I. mlýnem. I zde byla kontrola s ohněm a možností opečení uzeniny.
Celý den bylo krásné počasí, účast rovněž hojná a v cíli čekala trdiční bramboračka.
Potěšilo nás, že na pochod přijeli skauti až z Kryr.

 

Autor: Boiler