Krušnohorské šlápoty

Pořadatel: středisko Český lev  Chomutov
Kontrola na Hrádečné. O skautky z Chomutova pečuje Marťan s Lenkou (=MarLenka)Letošní sedmý ročník Krušnohorských šlápot, prošel severní částí Krušnohoří.

Dálkový pochod pořádalo skautské středisko Český lev Chomutov. Akci navštívilo 86 účastníků a 7 pejsků, pochodníci využili možnost projít si se skauty krásnou podzimní přírodu, bohužel letos nepřálo počasí a tak odpolední část pochodu propršela. Ovšem i přes nepřízeň počasí, pochod dokončilo 83 účastníků, za což jim náleží poklona.
Jako obvykle byly připraveny 3 různé délky tras a tak si každý mohl vybrat přesně tu svou, na pochodníky čekaly trasy o délce 13, 17 a 22 km.
Během pochodu návštěvníci mohli navštívit, například vodní díla Křimov a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku.
Na trase pochodu na pochodníky čekala kontrolní stanoviště, kde každý dostal razítko do svého startovního lístku, na kontrolách byla zdarma již dávno zapomenutá pochoutka – chleba se sádlem a s cibulí, o ten byl opravdový zájem a byl rozebrán do posledního kousíčku.
Před cílem jak je již zvykem, bylo připraveno ohniště, kde byla možnost se posilnit drobným občerstvením a opéct si vuřt. Pak už každého čekal návrat do cíle, kde si mohl vychutnat radost z absolvovaného pochodu, diplom, bramborovou polévku a někteří i věcnou cenu – tedy pokud byl jejich slosovací lístek vylosován. Hlavní cenou byl spací pytel zn. Condor, který získal Jan Kovács z Chomutova.
Poděkování patří tiskárně Akord za věcné dary a firmě K. P. Z. Chomutov za věnování hlavní ceny, tedy spacího pytle.
Díky patří i všem organizátorům a Vám občanům za zájem. Děkujeme.

 

Autor: Simfouska