VI. ročník Krušnohorských šlápot

Pořadatel: středisko Český lev  Chomutov
Kontrola pod Menharticemi v roce 2012Pochod Krušnohorské šlápoty proběhl již po šesté, trasy vedly západně od Chomutova.

Letošní šestý ročník pochodu Krušnohorské šlápoty, pořádali jako již tradičně skauti z chomutovského střediska Český lev.
V sobotu 21.09.13 bylo vše připraveno, oproti loňským zkušenostem jsme raději přidali ještě jeden autobus, který dopravoval účastníky na start pochodu, aby měl každý dostatek prostoru.
Bohužel jediné co jsme zařídit nemohli, bylo počasí, to bohužel nevyšlo tak jak jsme si přáli, bylo zataženo a místy i pršelo, přesto se pochodu zúčastnilo 108 lidí.
Na účastníky čekaly 3 různě dlouhé trasy, mohli si vybrat z 12, 18 a 23 km, letos byl největší zájem o trasu 12 km, tuto si vybralo 78 účastníků. Na osmnáctku šlo jen 9 lidí a 23 km trasu si vybralo 21 pochodníků.
Pejsků bylo 6, nejmladší účastník byl ročník 2008 a nejstarší 1938, nejvzdálenější účastník byl z Kadaně.
Jak jsme psali výše, počasí nám letos moc nepřálo, bylo zataženo s mrholením, na druhou stranu nefoukal vítr a bylo pěkných 15 °C, což je na pochod ideální. Letos šlápoty vedly západně od Chomutova – bylo možno navštívit například malebné údolí Prunéřovského potoka vyhlášeného za přírodní park, památné smrky a lípu, hrad Hasištejn, rozhlednu na Skřivánčím vrchu u Málkova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění.
Na trase byly 3 kontrolní stanoviště, kde bylo připraveno malé občerstvení, káva, limo a samozřejmě nemohl chybět již tradiční chleba se sádlem a cibulí, který byl letos úplně vyprodán.
V Černovicích byl připraven oheň, kde si pochodníci mohli odpočinout a opéct si vuřt. Poté už je čekala asi hodinka cesty do cíle, kde na ně čekala vynikající bramboračka, čaj, diplom a některé i věcná cena, protože všechny lístky byly slosovány a pro účastníky bylo připraveno 90 cen, kdy hlavní cena byl spací pytel, který vyhrál 12 letý Karel Janeček z Chomutova.
Poděkování patří lékárně u Okřídleného býka za finanční podporu, tiskárně Akord za věcné dary a firmě K.P.Z. Chomutov za věnování hlavní ceny, tedy spacího pytle. V neposlední řadě i statutárnímu městu Chomutov.
Dík patří i všem organizátorům a Vám občanům za velký zájem. Děkujeme.

 

Autor: Simfouska